J 2,1-11
1 Trzy dni później zaczęło się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam matka Jezusa. 2 Na wesele zaproszony został również Jezus i Jego uczniowie. 3 Gdy zaczęło brakować wina, matka Jezusa powiedziała do Niego: "Wina nie mają". 4 Jezus jej odrzekł: "Niewiasto, czy to moja lub twoja sprawa? Mój czas jeszcze nie nadszedł". 5 Jego matka powiedziała obsługującym: "Jeśli cokolwiek wam każe, zróbcie". 6 A było tam sześć kamiennych stągwi, postawionych dla judejskich obmywań. Każda mieściła dwie do trzech metret. 7 Jezus powiedział im: "Napełnijcie stągwie wodą". Napełnili je aż po brzegi. 8 Rzekł im: "Teraz nabierzcie i zanieście staroście wesela". Zanieśli. 9 Kiedy starosta spróbował tej wody, która winem się stała, a nie wiedział, skąd jest, tylko słudzy, którzy nabrali wody, wiedzieli, przywołał pana młodego 10 i rzekł mu: "Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy sobie podpiją - gorsze. Ty zachowałeś takie dobre wino aż do teraz". 11 Taki to, pierwszy z cudownych znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Ukazał swą chwałę. Jego uczniowie uwierzyli w Niego.
 
Komentarz
    W odległości siedmiu kilometrów od Nazaret, w Kanie Galilejskiej odbywa się wesele.

    Jezus powołał już pierwszych uczniów i objawił już swój Mesjański charakter przez znaki i cuda, które oni widzieli. Piotr złowił wiele ryb w miejscu, gdzie wcześniej ich nie było. A teraz pije dobre wino, które wcześniej było wodą.

    Jezus rozpoczął działalność publiczną, rozmawia z pojedynczymi ludźmi i w niewielkich grupach.

    Matka Jezusa usłyszała ponad trzydzieści lat wcześniej: "On będzie wielki. Będzie nosił imię: Syn Najwyższego. Jemu Pan Bóg da tron Dawida, Jego Ojca, i będzie na wieki Królem nad plemieniem Jakuba. Jego panowanie nie będzie mieć końca".
Matka Jezusa oczekuje na objawienie się w jej synu, Syna Najwyższego. Na tym weselu jest wielu jej znajomych, którzy zastanawiają się kim teraz jest Jezus.
To, co się stało z wodą, zobaczyli uczniowie, inni goście weselni, zostali zaskoczeni jakością dobrego starego wina.

    Jezus odsłonił swoją drugą naturę, naturę Boga.
Uczniowie Jezusa uwierzyli, że On jest Mesjaszem.